YENİ İŞÇİ DÜNYASI MAYIS SAYISI ÇIKTI

ÇARESİZ DEĞİLİZ!

Kötü günlerden geçiyoruz.

Böylesi bir dönemde işçilerin, emekçilerin görevi egemenlerin bir bölümünün kuyruğuna takılmak değil, kendi iktidarları için kendi bağımsız mücadelelerini örgütlemek ve yürütmektir.

Böylesi bir dönemde soru İstanbul’u, Ankara’yı, İzmir’i ya da başka bir yerleşim birimini veya Türkiye’yi Tayyipçilerin mi, yoksa anti-Tayyipçilerin mi yönetmesinin işçiler, emekçiler açısından “daha iyi olacağı” sorusu değildir.

Böylesi bir dönemde sorun bunların her ikisinin de işçiler, emekçiler, yoksul kitleler için kötü olduğunun kavranmasıdır.

Sorun her ikisi de işçiler, emekçiler üzerindeki baskı ve sömürü çarkının devamından yana olan, bunu uygulayan ya da uygulamaya aday olanlar arasından birisini seçmenin çaresizliğe “umut” olarak sunulmasındadır.

Hayır, biz işçilerin, emekçilerin kötülerden birisini seçmek ve seçtiğimizin yönetiminde varolan sömürü ve baskı sisteminin sürmesi dışında başka bir seçeneğimiz daha vardır. Çaresiz değiliz!

Çare, üretenlerin, yaratanların, yani biz işçilerin, emekçilerin mevcut sistemi değiştirmesi ve kendi iktidarımızı kurmamızdadır.

Bu bir hayal değildir, bu bir rüya değildir. Bu gerçekleşebilir bir şeydir!

Yeter ki; gücün bizde olduğunu kavrayalım, örgütlenelim, kendi sınıf mücadelemizi bütün “kötü”lere, sömürü sisteminin kendisine karşı yürütelim!

Çare “kötülerin içinde iyiyi seçmekte” değil, işçilerin, köylülerin, emekçilerin, bütün ezilenlerin kendi iktidarında, halk iktidarındadır. Çare devrimdedir!

Devrim ve sosyalizm mücadelesine dört elle sarılalım.

 

http://ydicagri.com/pdf/dergiler/isci/03-05-2019.pdf

Paylaş