YENİ DÜNYA İÇİN ÇAĞRI’DAN 1 MAYIS ÇAĞRISI

Yeni Dünya İçin ÇAĞRI olarak İstanbul 1 Mayıs yürüyüş ve mitingine katılmak için 1 Mayıs Çarşamba günü saat 10.30’da Bakırköy Dikilitaş’ta (İncirli Caddesi) toplanıyoruz.

1 Mayıs öngününde tarihi günlerden geçiyoruz. Devrim ve sosyalizm davası için mücadele eden devrimci hareket bir yol ayrımı ile karşı karşıya. AKP, Erdoğan iktidarını geriletme adına burjuva, şoven, faşist Millet İttifakı’nın peşine takılmak mı, bağımsız sınıf mücadelesi yürütmek mi?  Yol ayrımı budur.

Sol’un önemli bir bölümünün, egemenlerin kendi aralarındaki iktidar dalaşında  CHP’nin kuyruğuna takıldığı bu günlerde devrim ve sosyalizm mücadelesinde, bağımsız sınıf mücadelesinde ısrar etmek hayati bir görevdir. Siyasi çizgileri farklı da olsa “Ne Cumhur İttifakı, ne Millet ittifakı!” diyen tek yolun devrimden geçtiğini söyleyen devrimci grupları birlikte tutum almaya/birlikte mücadeleye çağırıyoruz.

1 Mayıs’ta Yeni Dünya İçin Çağrı ve KöZ imzalı “Ne Cumhur İttifakı Ne Millet İttifakı Tek Yol Devrim!” pankartı arkasında yürüyeceğiz.

Burjuvazinin, egemenlerin kendi aralarındaki iktidar dalaşında taraf tutmak, birine karşı diğerinin kuyruğunda yer almak zorunda değiliz.

Bizim kendi tarafımız, kendi davamız var: Devrim!

“Cumhur İttifakı” ile “Millet İttifakı” arasında tercih yapmak zorunda değiliz. Kötüler içinde daha az kötü olanı tercih etmek zorunda değiliz.

Bizim kendi tarafımız, kendi davamız var: Devrim!

Burjuvazinin/egemenlerin iktidar dalaşında bize dayattıkları kırk katır mı/kırk satır mı tercihini kabul etmek zorunda değiliz.

Bizim kendi tarafımız, kendi davamız var: Devrim!

Çare “kötülerin içinde iyiyi seçmekte” değil, işçilerin, köylülerin, emekçilerin, bütün ezilenlerin kendi iktidarında, halk iktidarındadır. Çare devrimdedir!

Devrim ve sosyalizm mücadelesine dört elle sarılalım.

“Ne Cumhur İttifakı, Ne Millet İttifakı, Tek Yol Devrim!” şiarını doğru bulan devrimcileri, yurtseverleri kortejimizde yürümeye davet ediyoruz…

Yaşasın 1 Mayıs! 

Bıji Yek Gulan!

 


 

 

Paylaş