VEKİLLERİMİZE DOKUNMA!

TOPYEKÛN İMHA SİYASETİ SÜRÜYOR! VEKİLLERİMİZE DOKUNMA!

AKP-Hükümeti içeride ve dışarıda savaş siyaseti, dizginsiz faşizm, açık faşist terör uyguluyor. Kendilerine muhalif olan tüm kesimleri susturmak, sindirmek, baskı altına almak istiyorlar. Hiçbir hukuk gerekçesi göstermeden Kanun Hükmünde Kararnamelerle muhalif basını hukuk tanımadan kapatıyor. Ülkeyi Kanun Hükmünde Kararnamelerle yönetiyorlar. Basın mensuplarını, gazetecileri, “terör örgütünün” ‘yardım ve propagandasını‘ yaptıklarını gerekçe göstererek cezaevine koyuyorlar.

Seçilmiş belediye başkanlarını tutuklayarak cezaevine tıkıyor. Gerekçeleri ise her zamanki gibi aynı ‘terör‘. Yerlerine kayyum atayarak söz konusu belediyeyi ele geçirmiş oluyorlar. Seçimlerde kazanamadıklarını bu yolla elde ediyorlar. Ülkeyi de Kayyum Cumhuriyetine çevirdiler. Karl Marx’ın dediği gibi ‘ hukuk burjuva devletin fahişesidir‘.   

Cumhuriyet Başsavcılığının HDP-milletvekillerini ifadeye çağırması üzerine, uymayan HDP’li milletvekilleri, zorla, gece evlerinin kapıları kırılarak gözaltına alındılar.  HDP’li vekillerin gözaltına alınması onları seçen, oy veren milyonlarca insanın iradesinin yok sayılması, bu demokratik siyaset kanalının ortadan kaldırılması demektir. Oysa milletvekillerinin kürsü dokunulmazlığı vardır, siyasi olarak söylenmiş  sözler kürsü dokunulmazlığına girer. HDP’yi itibarsızlaştırmak istiyorlar.

“Millet iradesi”nden çokça bahseden AKP hükümetinin, ikiyüzlülüğünün, çifte standartçılığının yeni bir örneği ile karşı karşıyayız. Hükümet dizginsiz faşizm, açık faşist terör uyguluyor. Bunun en açık örneği HDP’li Milletvekillerinin gece yarısı evleri basılarak, kapıları kırılarak yapılmaktadır. Bunu yaparken de adeta bir güç gösterisine dönüştürüyor. Kim ki bunları destekliyor, bunları destekleyenlerin de akıbeti  böyle olacaktır gösterisi yapılmaktadır.

HDP milletvekillerine yönelik gerçekleştirilen gözaltı operasyonlarında, başta Eş Başkanlar Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ olmak üzere 10 milletvekili gözaltına alındı.

Eş Başkanlar Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, milletvekilleri Ferhat Encü, Leyla Birlik, Selma Irmak, Abdullah Zeydan, İdris Baluken, Gülser Yıldırım, Nursel Aydoğan tutuklanarak hapishaneye konuldu.

Ziya Pir, İmam Taşçıer, Sırrı Süreyya Önder adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Savaş, faşizm, her türlü baskı ile Kürt ulusunun ulusal kurtuluş mücadelesi, demokrasi mücadelesi yok edilmek isteniyor. Ama nafile! Hiçbir baskı, savaş, faşizm; işçilerin, emekçilerin, ezilen halkların haklı mücadelesini sonsuza kadar engelleyememiştir! Engelleyemez!

Sömürgeci devletin ve onun hükümetlerinin inkâr, imha, katliam, baskı vb. uygulamaları yeni değildir. Bu uygulamalar geçmişte de denendi. Şimdi AKP yönetiminde yeniden deneniyor. Bu uygulamalar dün başarıya ulaşamadığı gibi bugün de başarıya ulaşamayacaktır.

HDP’ye operasyon yapılmasını, başta Eş Başkanlar olmak üzere vekillerin gözaltına alınmalarını kınıyoruz.

Faşist devlet ve onu anda yöneten AKP hükümeti, hırsı beyninden büyük RT Erdoğan saldırganlıkta, faşizmde kural, sınır tanımıyor.

Ülkede hukuk yok! Hak adalet yok! Savaş var! Faşizm var! Sömürgecilik var! Zulüm var! Zalimin zulmü varsa, zulme karşı direniş, mücadele var! Rüzgâr eken fırtına biçecektir!

Zulüm, zulüm sarayları bir gün işçilerin, emekçilerin, ezilen halkların mücadelesi ile yıkılacak, yerine yeni bir dünya kurulacak!

Yeni bir dünya için mücadelemizi yükseltelim! Kahrolsun faşizm! HDP’ye yönelik baskılara son! HDP’li vekiller derhal serbest bırakılsın! Milli zulme son! Kahrolsun faşizm! HDP İLE DAYANIŞMAYA!

Kan, zulüm, işkence, işte faşist TC!

07.11.2016

AVUSTURYA Vorarlberg Yeni Dünya İçin ÇAĞRI okurları 

Paylaş