NEWROZ ATEŞİYLE DEVRİM OCAĞINI KÖRÜKLE!

NEWROZ PİROZ BE!

Newroz, ulusal baskıya, milli zulme, zoraki birliğe, sömürgeciliğe karşı başkaldırının adıdır.

Demirci Kawa’nın Dehak’a karşı yaktığı ateş, Kürdistan’ın dört bir yanında hiçbir zaman sönmedi.  Özgürlük tutkusu Kürdistan’da hiç dinmedi.  

Ulusal baskı var oldukça, Kürt ulusu yok sayıldıkça, zulüm var oldukça; Newroz direnişin haykırıldığı, mücadelenin yükseltildiği gün olarak kutlanmaya devam edilecektir.

Sömürgeci devlet, Güney/Batı Kürdistan’da savaş yürütüyor. Efrîn ve Şehba Kantonu’nun bir bölümünü işgal eden devlet, Batı Kürdistan’ın diğer bölgelerini işgal etmek ile tehdit ediyor.  

Devlet ve onu anda yöneten AKP hükümeti ülkelerimizin her yanında yoğun faşist terör estiriyor.   Baskı, zulüm, işkence, keyfi gözaltılar, tutuklamalar, operasyonlar, savaş, kan, gözyaşı, ölüm vb.   halkların  yaşamının normal bir parçası haline getirildi.

2019 Newroz’unu bu koşullarda karşılıyoruz.  

Faşizme, baskılara, sömürüye, zulme, yok sayılmaya karşı çaresiz değiliz. Çare var, umut var: Devrim!

Bizi bizden başka kurtaracak güç yok! Gücümüze güvenelim! Örgütlenelim! Mücadele edelim!

Sömürgeci devlet işçi sınıfı önderliğinde demokratik halk devrimi ile bir gün mutlaka yıkılacak, yerine işçilerin, köylülerin, demokratik halk iktidarı kurulacaktır. Demokratik halk iktidarı, Kürt ulusunun, Arap ulusunun kendi kaderini tayin hakkını –ayrılıp ayrı devlet kurma hakkı- kayıtsız koşulsuz tanıyacaktır. Tüm milliyetlere tam hak eşitliği sağlanacaktır. Kürt ve Arap ulusu kendi kaderini referandumla tayin edecektir. Biz gönüllü birlikten yanayız. Kürt ve Arap ulusu isterse ayrılıp ayrı devletini kurabilir. İsterse federasyon yolu diğer uluslarla birlikte yaşayabilir.

Hedefimiz demokratik ve sosyalist bir gelecek kurmak, dünya işçi sınıfı ile omuz omuza sınıf mücadelesi yoluyla komünizme ilerlemektir.

Gerçek kurtuluş için, gerçek barış için, halkların eşitliği özgürlüğü için: Demokratik halk devrimi mücadelesini yükseltelim!

Newroz Ateşiyle Devrim Ocağını Körükle!

Bi Agirê Newrozê  Ocaxê Şorêşê Kûrik Bike!

Xelasî, Bi Şoreşê û bî Sosyalizmê Dîbî!

19 Mart 2019

İstanbul Newroz kutlaması

24 Mart Pazar

Saat 12.00

Bakırköy Pazar Alanı

 

 

Paylaş