Merhaba…

Yeni bir sayı ile birlikteyiz.

Bu sayımız için sizlerden çok sayıda ürün geldi. Yerimiz ölçüsünde değerlendirmeye çalıştık.

Bu sayımızda yer veremediğimiz ürünleri gelecek sayımızda değerlendirmeye çalışacağız. Bu ürünlerden bazıları: Bekir Karadeniz’in “Ayşe Hür’ün »Cumhuriyetin Üvey Evladı: Halk Türküleri« Yazısı Üzerine”, M. Vurgun’un “Ben her Mayıs ölürüm”, Vildan Sevil’in “Savcı Mehmet Kiraz, Şafak, Bahtiyar, Elif… ve dün, bugün, yarın…”, M. Utku Şentürk’ün “Unutturulan tarih: Çingene soykırımı”  yazıları.

Ayrıca, Haydar Doğan, Gökmen Sambur, Ufuk Aymaz, Haşem Baygümüş, Gülbin Sodan, Halil Çamay’ın şiirleri.

***

Bu sayımızda Bekir Karadeniz, resim, heykel, grafik sanatçısı İsmail Çoban ile kapsamlı bir şöylesi gerçekleştirdi. Ahmet Soner, Yılmaz Güney üzerine yazılan kitapları inceledi. Temel Demirer Eduardo Galeano’yu yazdı. Mehmet Desde, Suudi Arabistanlı blog yazarı Raif  Bedevi’nin başına gelenleri irdeledi.

Bu yazılar ve adını yazamadığımız diğer yazıları ilgiyle okuyacağınızı düşünüyoruz.

***

Güney iki sayıdır yeni bir formatla çıkıyor. Daha kaliteli bir dergi çıkarmak amacımız. Yeni formatla birlikte satış fiyatımızı gözden geçirmek zorunda kaldık. Güney bu sayı ile birlikte 8 lira. Yurtdışı fiyatımız aynı kalıyor. Anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz…

***

Güney’i temin edebileceğiniz noktalar: ADANA: Kitapsan-Gazipaşa Bulvarı, Kitapsan-Çakmak Plaza, Kitapsan-T.Özal Bulvarı. AMED: Aram Kitabevi. ANTEP: Güney Kitabevi. ANKARA: Dost-Kızılay, Turhan-Kızılay, İmge-Kızılay, DERSİM: Zafer Büfe, ELAZIĞ: Jiyan Kitabevi: ESKİŞEHİR: Aşiyan Sahaf: MERSİN: Kitapsan-Mezitli, Kitapsan-Akdeniz, Kitapsan-Yenişehir, Tekağaç Kitabevi. KONYA: Kitapsan-Selçuklu. İSTANBUL: Mephisto-Taksim, Mephisto-Kadıköy, Semerkant-Taksim, Güney Kültür Merkezi-Esenyurt. İZMİR: Kitapsan-Konak, Kitapsan-Alsancak, Pan Kitabevi-Karşıyaka, Yakın Kitabevi-Alsancak.

***

Yeni ürünlerinizle yeni sayımızda buluşmak üzere! 

Paylaş