GÜNEY SAYI 71

Güney Kültür Sanat Edebiyat Dergisi Sayı 71 (Ocak, Şubat, Mart 2015)

Merhaba...

Yeni bir sayıyla daha sizlerle olmaktan mutluyuz.

"güney‘den sizlere

 Merhaba...

Yeni bir dergiyle daha sizlerle olmaktan mutluyuz.

Tüm çabamız sizlere içerikli, doyurucu, okunabilir dergiler sunmak. Ama bunun için sizlerin katkıları belirleyici...

Son zamanlarda internet sayfamıza uygulanan sansür nedeniyle ürünlerin (internet üzerinden) gönderilmesi konusunda sıkıntılar yaşandığını biliyoruz. Nereden mi? Örneğin eskiden çok daha şiir gelirdi, çok daha yazı... Özellikle şiirlerde belirgin bir azalma görüyoruz.

Dergimize ürün gönderen ve ama internet sansürü nedeniyle ulaşamayan arkadaşlarımız ürünlerini gönderme konusunda bizi arasınlar. Ya da en kötü ihtimalle posta yoluyla göndersinler.

Gönderilen yazılarla ilgili de bir kaç şey söylemek istiyoruz:

Gerçi künyemizde yazıyor ama; bir kez de burada yazalım: "GÜNEY dergi­sinde yayınlanan tüm yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.", imzalı yayın­lanan yazılar yalnızca yazarını bağlar, Yazı Kurulu'nun görüşlerini yansıtmaz.

***

Bu sayımızda kapağa çıkardığımız konu Hrant Dink... Sekiz yıl önce kat­ledilen Hrant'ı, Hrant’ın öldürüldüğü gün Agos’ta yayınlanan son yazısını ve Hrant Dink 'in biyografisini Ermenice dilinde yayınlayarak anıyoruz.

Yine 30. ölüm yıldönümünde andığımız Yılmaz Güney anmasıyla ilgili ha­beri sayfalarımızda bulacaksınız. Kafka ve "Dinini ve kitabını iyi tanı" başlıklı dosyalarımız devam ediyor.

Mehmet Desde arkadaşımız “Hakan Yaman’a Ne Oldu?” ve Gülfer Uğur ar­kadaşımız " Kadının fıtratı kölelik mi?", Adil Okay arkadaşımız " Fotoğraf neyi anlatır neyi gizler?" sorularına yanıtlar arıyorlar yazılarında...

İlgiyle okuyacağınızı düşünüyoruz.

***

Bu arada dergimizle ilgili eleştiri ve önerileriniz de daha iyi dergi çıkarma çabamızda bize yardımcı olacağını belirtmek istiyoruz.

Yeni ürünlerinizle yeni sayımızda buluşmak üzere!"

GÜNEY

KÜLTÜR • SANAT • EDEBIYAT DERGISI

Sahibi ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü:

Hüseyin Gül

Yönetim Yeri ve Adresi:

Fatih Mah. Bahçeyolu Cad. Ülbeği İş Merkezi

No: 9 Kat: 4 Esenyurt / İstanbul

Tel/Faks: 0212 - 620 67 57

www.guneydergisi.com

e-mail: mail@guneydergisi.com

guneydergisiistanbul@gmail.com

Paylaş