BAKIRKÖY BELEDİYESİNDE GREV STARTI

Belediye İş Sendikası üyesi Bakırköy Belediyesi BYUAŞ işçileri toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine 21.03.2015 sabah saat 08.00'de Yaşam ve Spor Köyü Tesislerine GREV pankartını asarak greve başladı.

Saat 10.30'da BYUAŞ idare binasına da slogan ve halaylarla grev pankartı asıldı.
Bu arada BYUAŞ'ın yasal olarak Çalışma Bakanlığı Bölge Müdürlüğüne bildirmesi gereken "Greve katılacak ve kapsam dışı kalanlar" listesini Belediye İş Sendikası’nın bildiriminden farklı şekilde grev kapsamındaki işçileri "kapsam dışı" olarak çalışacak işçileri ise "greve katılacaklar" olarak bildirdiği öğrenildi.
İşçiler BYUAŞ ve belediyenin bu bildirimi bilinçli olarak "grevi kırmak" amacıyla yaptığını belirterek tepki gösterdi. İşçiler belediye ve BYUAŞ'ın bunu başaramayacağını, bu grevin başarıyla sonuçlanacağını işçileri bölmeyi başaramayacaklarını söylüyorlar.
Sendikanın yasal olarak 6 gün içinde itiraz hakkı var. Belediye İş Sendikası İstanbul 2 No’lu Şube Başkan  Yardımcısı Ercan Gürünlü BYUAŞ'ın bu uygulamasının usulsüz olduğunu ve Pazartesi günü Çalışma Bakanlığı Bölge Müdürlüğüne itirazda bulunacaklarını söyledi.

21.03.2015

Paylaş